WITAJ NA JEDYNYM BLOGU, NA KTÓRYM MOŻESZ POROZMAWIAĆ Z NAJPRAWDZIWSZYM LOKIM!

Przed zadaniem pytania zapoznaj się z Regulaminem!

Wszystkie uwagi/propozycje związane z funkcjonowaniem bloga proszę zostawiać w zakładce Regulamin!

Jak pewnie zauważyliście, dodaję max. PIĘĆ odpowiedzi dziennie.
AKTUALNOŚCI

21 listopada 2015
*Candy (x2)*
OGŁOSZENIE

Drodzy poddani!
Dostałem nagłe wezwanie w sprawie pewnych politycznych zawirowań na terenie Alfheimu. Jednym słowem: wzywa mnie praca. Wyjeżdżam na parę dni, a to oznacza, że odpowiedzi na wasze pytania będą pojawiać się rzadziej.
Dziękuję za uwagę i jak zwykle nie pozdrawiam
L.

Gry, w które można ze mną grać, i ich zasady:


Fuck-Marry-Kill
Tę grę prawdopodobnie znają wszyscy. Jedna osoba wymienia trzy postacie (fikcyjne, rzeczywiste, bez znaczenia...), a druga ma spośród nich wybrać, co następuje: z którą z nich uprawiałaby seks, którą z nich by poślubiła i którą z nich by zabiła. Proste.

Save or Kill
Gra podobna do FMK. Jedna osoba wymienia tym razem DWIE postacie, a druga osoba ma zadecydować, którą z tych postaci by ocaliła, a którą by zabiła. Prosta, przyjemna gra.

Would You Rather 
Czyli po polsku: "Wolałbyś/Wolałabyś". Jedna osoba podaje drugiej dwie, powiązane ze sobą propozycje, a druga osoba ma wybrać, którą z nich by wolała - posłużę się przykładem: "Wolałbyś zabić prezydenta, czy żeby prezydent zabił ciebie?" Im pytanie jest bardziej obrzydliwe/zabawne/straszne, tym ciekawiej.

If you were...
Po polsku: "Gdybyś był/była..." To już jest odrobinę trudniejsze. Najpierw polecę z ogólną zasadą: jedna osoba zadaje drugiej jedno pytanie rzeczowe "gdybyś była czymś..." i maksymalnie trzy pytania opisujące. Przykładzik, dla rozjaśnienia: "Gdybyś był kotem, jak byś wyglądał, co byś lubił robić, kto by cię głaskał?" Inny przykład, żeby dotarło: "Gdybyś był plakatem, co byś przedstawiał, kto by cię powiesił, czym by w ciebie rzucano?" 

Opowiadanie
To jest najtrudniejsze i pewnie spotka się z najmniejszym zainteresowaniem. Zasada jest taka, że wszyscy wspólnie tworzymy opowiadanie. Teraz radzę się skupić. Aby zacząć grę, wystarczy zacząć pisanie komentarza od słów: "Dawno, dawno temu...", a potem swobodnie kontynuować. Każda osoba w jednej wypowiedzi może napisać maksymalnie trzy zdania plus jedno urwane, umożliwiające kolejnej osobie podjęcie tematu. Przykład: "Dawno, dawno temu żyli sobie Midgardianie. Któregoś dnia najechał ich obrzydliwy kraj straszliwy potwór. Niszczył ich miasta, zabijał, kradł. Midgardianie postanowili, że..." - to jest jedna wypowiedź. Ja, jako osoba, która odpowiada na pytanie, kontynuuję od momentu "...postanowili, że...". Kolejna ważna sprawa: piszemy na zmianę - raz ja, raz wy. A zatem, jeżeli ktoś chce się włączyć do zabawy, wystarczy, że skopiuje link do pytania wraz z moim dokończeniem, wklei go w komentarzu w zakładce "Ask!" i zwyczajnie kontynuuje (o ile ktoś już tego wcześniej nie zrobił). Nie liczy się, jeżeli ktoś kontynuuje w komentarzach pod danym postem.
 Mam prawo do poprawiania błędów w waszych wypowiedziach.
Czuję, że wciąż możecie być odrobinę zakłopotani tą grą, więc dodatkowo dodaję instrukcję obrazkową: (kliknij w obrazek, żeby powiększyć)Jeżeli ktoś nie rozumie jakiejś zasady - proszę pisać tutaj, w komentarzach.
Jeżeli ktoś ma propozycję jakiejś zasady - również proszę pisać tutaj, rozważę ją.
Jeżeli ktoś ma propozycję jakiejś gry - odsyłam do regulaminu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz